• Telefon: +90 (212) 224 28 72
  • E-posta: info@urbanhealthpilates.com
  • Çalışma Saatleri: 07: 00-21: 00

UHP Akademi

Sertifika Programları

Profesyonel olarak pilates alanında ilerlemek veya ömür boyu vücut farkındalığı kazanmak istiyorsanız, eğitimlerimize katılın!

İçerisinde bulunduğumuz yüzyıl, bedenlerimizi oldukça pasif kullanma ve sadece öne doğru hareket etme üzerine kurgulanmış durumda. Bu da, vücudumuzun kas dengesini ve dolayısıyla postürümüzü bozuyor. Ya boynumuz vücudumuzdan önde duruyor, ya sırtımız kamburlaşıyor, ya da belimizin arkasındaki oyuk büyüyor ve sıkışan omurlar ilerleyen evrelerde bizi boyun, bel fıtığı gibi sağlık problemlerine götürüyor. Bozulan postür ile vücudumuz bozulan yöne doğru yer çekimine daha çok maruz kalıyor ve devamında yaşanması muhtemel bir çok deformasyona sebebiyet veriyor. İşte pilates, bu saydıklarımızın önlenmesi ve düzeltilmesi konusunda kullanılan günümüzün en ileri egzersiz programıdır. Pilates sayesinde kişi, diğer egzersiz sistemlerinden farklı olarak çok büyük ağırlıklar kaldırmak zorunda kalmadan,  çok kısa sürede sağlıklı bir duruşa, sıkı bir bedene ve kalıcı kuvvete sahip olur.

UHP Akademi’nin, bu bilgi ve altyapıyı size kazandırmak için geliştirdiği sistem ile bedenin fonksiyonlarını kolayca anlayacak ve bu sporu bir başkasına bilinçli bir şekilde uygulatabileceksiniz.

Eğitim Tarihleri

► HAMİLE PİLATESİ – İSTANBUL // 7 Nisan

7 Nisan

 ► MODÜL 1 EĞİTİMİ – İSTANBUL // 13- 28 Nisan

13 – 14 Nisan: Teori ve Mat 1
20 – 21 Nisan: Reformer 1, Cadillac 1
27 – 28 Nisan: Chair 1, Ladder Barrel 1

► BİYOMEKANİK ANATOMİ EKLEM VE OMURGA SAĞLIĞI – İSTANBUL // 27- 28 NİSAN

27- 28 Nisan

►  ÇOCUKLAR İÇİN EGZERSİZ VE PİLATES  – İSTANBUL // 5 Mayıs

5 Mayıs

Eğitimlerimize katılmak için iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilir veya yukarıdaki başvuru formunu doldurabilirsiniz.
 
(212) 224 28 72
(531) 512 46 26

Neden UHP Akademi’de sertifika programlarına katılmalıyım?

 
2013 yılında kurulan UHP Akademi, ilk günden beri sahip olduğu bilgi ve deneyimi, pilates alanında profesyonel olarak ilerlemek isteyen veya vücut farkındalığı kazanmak isteyen kişilere aktarmak amacıyla çeşitli ve yenilikçi eğitimler düzenlemektedir.
 
► UHP Akademi’nin düzenlediği Modül 1 eğitimine katılan ve eğitimin sonunda gerçekleştirilecek olan teori ve uygulama sınavlarını başarıyla geçen eğitmen adayları, “kilo verme- kilo alma, postür bozukluklarını giderme ve sıkılaşma” amacı olan her sağlıklı bireye egzersiz yaptırabilir hale gelirler.
► UHP Akademi’de gerçekleştirilen tüm eğitimler, tam donanımlı eğitime sahip ve deneyimli master trainer’lar tarafından gerçekleştirilir.
► Eğitim müfredatımız, sahip olduğumuz bilgi ve alt yapıyı size aktarabilmek adına geliştirdiğimiz sistem sayesinde kolayca anlaşılabilecek yapıdadır.
► UHP Akademi bünyesinde düzenlenen  ve en az modül 1 seviyesindeki eğitimi başarıyla tamamlayan eğitmen adayları, staj dönemlerinin ardından UHP stüdyolarının herhangi birinde iş imkanına sahip olabilirler.
► UHP Akademi’nin düzenlediği modülleri başarıyla tamamlayan eğitmenler, sahip oldukları sertifika ile sektördeki her kurumda rahatlıkla iş bulabilirler.

Başvuru Formu